img_3514_taisytass

Rugsėjį Gargždų apygardoje organizuojamuose Seimo rinkimuose Lietuvos žaliųjų partija kelia kretingiškio komunikacijos ir ryšių su visuomene eksperto Sauliaus Povilaičio kandidatūrą. Partija turi kandidatą ir sostinės Žirmūnų apygardoje – Žaliosios politikos instituto vadovę Ievą Budraitę. 

Saulius Povilaitis teigia sieksiąs kovoti su šešėliu ir mokesčių progresyvumo: “Socialinės atskirties ir nelygybės problemos bado akis. Esu įsitikinęs, kad būtina kaip galima greičiau užtikrinti teisingesnį dirbančiųjų apmokestinimą, didinti stambaus kapitalo turėtojų indėlį į valstybės biudžetą. Tai leistų užtikrinti oresnę socialiai pažeidžiamų grupių gerovę, bei prisidėtų prie kokybiškesnės aplinkos būklės, kuri taip svarbi mūsų visų sveikatai.  Klaipėdos kraštas geriau už kitus žino, kokią kainą savo ir vaikų sveikata moka pramonės subjektų taršos paveikti žmonės” – teigia S. Povilaitis.

Anot S. Povilaičio, žaliosios politikos ilgalaikių tikslų įgyvendinimui reikia, kad politiniai sprendimai Lietuvoje būtų priimami atsižvelgiant į tvarumo ir aplinkos tausojimo aspektus.  Kandidato rinkiminėje programoje siūlomos priemonės spartesnei daugiabučių renovacijai, atsinaujinančios energetikos plėtrai. “Viena iš žaliosios politikos gairių yra tvari ekonominė veikla regionuose, t.y. esamų darbo vietų išsaugojimas bei naujų kūrimas, taip pat naujų pramoninių objektų atsiradimas, saugant aplinką bei ilgalaikės tausojančio ir subalansuoto žemės ūkio plėtros rėmimas – tai būtų vieni mano įsipareigojimų Gargždų krašto žmonėms” – tvirtina Povilaitis.

Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko Remigijaus Lapinsko teigimu, S. Povilaičio ilgametė patirtis visuomeninėje veikloje, sukauptos profesinės žinios ir kompetencija leis jam tinkamai atstovauti Gargždų apygardos rinkėjus Seime. 

Saulius Povilaitis Vilniaus universitete yra baigęs žurnalistikos bei ekonomikos ir tarptautinio verslo vadybos studijas. Aktyviai dalyvavo atgimimo veikloje, prisidėjo prie Lietuvos laisvųjų profesinių sąjungų konfederacijos įkūrimo. Drauge su kitais Parlamento gynėjais, Sausio 13-osios įvykių dalyviais ir pirmojo Sąjudžio nariais įsteigė apdovanojimų „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ komisiją. Yra NVO sambūrio, remiančio šalies gynybinius pajėgumus ir nacionalinį saugumą, vienas iš steigėjų, Žemaičių kraštiečių draugijų narys.

Šią savaitę paskelbta, kad sostinės Žirmūnų apygardoje Lietuvos žaliųjų partiją atstovaus viešosios politikos analitikė, Žaliosios politikos instituto direktorė Ieva Budraitė. Šios kandidatės programa orientuota į CO2 emisijoms neutralios ekonomikos kūrimą. 

Rugsėjo 8 d. Gargždų apygardoje nauji Seimo rinkimai organizuojami po to kai Seimo narys Bronius Markauskas buvo išrinktas Klaipėdos rajono meru, Žirmūnuose – Seimo narę Aušrą Maldeikienę išrinkus į Europos Parlamentą.