Remigijus Lapinskas

biografija_remigijus-lapinskas

Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas.

Elektroninis paštas: remigijus.lapinskas@lzp.lt
Telefono  numeris: 8 698 22906

Biografija

Gimė 1968 m. sausio 29 d. Jonavoje. Aukso medaliu baigė Garliavos mokyklą Kauno rajone. Mokydamasis aktyviai sportavo, buvo rankinio komandos narys.

1993 m. baigė VU Teisės fakultetą, kur  įgijo teisės magistro laipsnį.

1990 m. su kurso draugais įkūrė tarptautinių pervežimų konsultacijas teikiančią įmonę, vėliau išaugusią į įvairia veikla užsiimančių įmonių grupę. 2010 m. sausio mėn. likvidavo visas investicijas šioje įmonių grupėje ir nuo to laiko investuoja atsinaujinančios energetikos, nekilnojamojo turto ir pramogų verslo srityse.

Nuo 1998 m. yra Vilniaus Rotary klubo narys, ėjo klubo prezidento pareigas, 2003 m. tapo vienu iš VU Teisės fakulteto Alumni draugijos steigėjų, yra šios organizacijos Tarybos pirmininkas.

Dalyvavo kuriant Lietuvos biomasės energetikos asociaciją „Litbioma“, 11 metų buvo jos prezidentu, šiuo metu eina valdybos nario pareigas. Dvi kadencijas buvo išrinktas Europos biomasės asociacijos valdybos nariu. Atkreipę dėmesį į ypač sėkmingą biomasės energetikos plėtrą Lietuvoje, sektoriaus kolegos 2016 m. išrinkto Pasaulio biomasės energetikos asociacijos prezidentu. Ši organizacija sprendžia su klimato kaitos mažinimu susijusius klausimus, skatina biomasės energetikos rinkos plėtrą. Šiuo metu asociacija vienija daugiau nei 250 narių iš 60 šalių.

2011 m. kartu su žalias idėjas palaikančiais kolegomis įkūrė VšĮ „Žaliosios politikos institutas“.

Nuo pat Lietuvos žaliųjų partijos įsteigimo 2011 m. buvo aktyvus partijos narys, ilgą laiką buvo Tarybos pirmininkas, o šiais metais partijos kolegų antrai kadencijai buvo išrinktas partijos pirmininku.

Laisvalaikiu buriuoja, skaito, mėgsta leisti laiką gamtoje. Yra vedęs žmoną Dalią, su ja užaugino du vaikus – Andrių ir Ievą.