ATKURKIME EUROPIETIŠKĄJĄ SVAJONĘ!

 Europa šiandien patiria istorinės svarbos iššūkius savo vienybei, saugumui ir demokratijai. Nuo to, kaip su jais susidorosime, priklausys kiekvieno mūsų gerovė.   Mes, žalieji, pasitikime Europos Sąjunga, Lietuvą stiprią bei klestinčią matome tik bendrijoje su progresyviomis, vakarietiškomis vertybėmis besivadovaujančiomis   Europos šalimis. Mūsų prioritetai atstovaujant Lietuvą Europos Parlamente:

geroves-ekonomika

Kursime į gerovę orientuotą žaliąją ekonomiką tausodami gamtos išteklius ir siekdami socialinio teisingumo, pritraukdami efektyviausias technologijas ir tvarias   investicijas, skatindami žiedinę (beatliekinę) gamybą bei atsakingą vartojimą, reikalingus užtikrinti saugią ir švarią ateitį.

zalioji-energetika

Skatinsime efektyviau naudoti energiją ir 100 proc. pereiti prie vietinių švarių, saugių ir ekonomiškų atsinaujinančių energijos šaltinių, kurie realiai užtikrins   Europos ir Lietuvos energetinį saugumą, sukurs naujų žalių darbo vietų ir padės sumažinti CO2 emisijas bei stabilizuoti klimato kaitą.

sveikas-maistas

Sieksime, kad ekologiškas, be genetiškai modifikuotų organizmų ir sveikas maistas būtų prieinamas visiems, o Europos žemės ūkio pagrindu taptų ekologinė   decentralizuota žemdirbystė.

tolerancija-ir-privatumas

Veiksime, kad nyktų bet kokios diskriminacijos formos lyties, įsitikinimų, seksualinės orientacijos, religijos ar etniniu pagrindu. Sieksime asmens privatumo  apsaugos ir realaus žmogaus teisių užtikrinimo.

europos-idejos-stiprinimas

Palaikome integracijos procesus – kelias ekstremizmui, ksenofobijai, europiečių priešinimui turi būti užkirstas. Sieksime tolesnio švietimo ir socialinių programų,   leidžiančių keliauti ir dalintis gerąja patirtimi vystymo, demokratijos puoselėjimo ir didesnio įtraukimo į sprendimų priėmimą.