126

Artūro Meliano biografija

Gimė 1964 m. Panevėžyje, nuo 1979 m. gyvena Vilniuje.

Gerai žino „miegamųjų“ miesto rajonų problemas. Baigė ekonomikos ir socialinio darbo studijas Vilniaus universitete. Stažavosi Lenkijoje, Airijoje, Danijoje, JAV.

Dirbo “Grąžtų” gamykloje inžinieriumi, Vilniaus Socialinės paramos centre direktoriaus pavaduotoju.

Nuo 1997-ųjų iki 2000 m. išrinktas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariu, Socialinių reikalų komiteto pirmininku. Kartu su bendraminčiais jam pavyko atidaryti nemažai naujų socialinių paslaugų įstaigų: Motinos ir vaiko pensioną, pirmuosius Vilniaus Nakvynės namus, pensioną seneliams, užimtumo centrus sutrikusio intelekto bei vaikams su psichine negalia. Dirbdamas Vilniaus miesto savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėju, sprendė socialiai remtinų žmonių problemas: buvo ieškoma būdų, kaip jiems daugiau padėti vykstant ekonominiams ir socialiniams pokyčiams.

Nuo 2006 m. dirbo Vilniaus apskrities viršininko pavaduotojo pareigose kuravo Vilniaus apskrities socialinės paramos, sveikatos apsaugos, švietimo ir kultūros sritis.

2000 ir 2008 metais buvo išrinktas į LR Seimą, teko dirbti Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininku ir pirmininko pavaduotoju. Dalyvavo rengiant Darbo kodeksą, Pensijų reformos įstatymų paketą, Garantinio fondo ir kitus įstatymus, prisidėjo prie teikiamos ratifikuoti Europos Socialinės Chartijos. Dirbo Lietuvos-Lenkijos ir Lietuvos-Ukrainos parlamentų asamblėjose. Visada pasisakė už glaudžius tarpvalstybinius santykius su kaimynais socialinės apsaugos ir ekonomikos srityje, buvo vizų panaikinimo iniciatorius.

2012 m. buvo patikėtos Vidaus reikalų ministro pareigos. Nors ministrų teko dirbti tik 8 mėn. iki artėjančių LR Seimo rinkimų, pavyko sumažinti įtampas tarp institucijų, užbaigti „violetinį“ spektaklį Garliavoje, pagreitinti regioninės plėtros projektus, tinkamai pasirengti Lietuvos pirmininkavimui Europos taryboje, sustiprinti valstybinės sienos apsaugą ir ženkliai apriboti kontrabandą.

Dalyvauja ir visuomeninėje veikloje. Buvo išrinktas Lietuvos Raudonojo Kryžiaus pirmininko pavaduotoju, Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos viceprezidentu.
Kartu su bendraminčiais 2001 m. įkūrė visuomeninę organizaciją “Naujininkų bendruomenė”, kuri subūrė Naujininkuose gyvenančius ir dirbančius asmenis vietos problemoms spręsti, organizuoti bendruomenės renginius, pavyzdžiui, jau tradicine tapusia „Naujininkų federacijos“ šventę. Bendruomenei pavyko sustabdyti krematoriumo statybą, paskatinti pietinio aplinkkelio statybą ir t.t.

Pomėgiai – gitara, bendravimas, kelionės.

Žmona – Lina, vaikai – Armantas, Evaldas, Titas.

 

Kandidato rinkimų programa