Lietuvos žaliųjų partija prašo VRM ištirti Šiaulių policijos komisariato vykdytas pratybas, kurių metu išgąsdinti mokiniai

  • Post category:Naujienos

Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys prašo vidaus reikalų ministro ištirti, ar policijos veiksmai, kai neseniai Šiauliuose vykusių AMOK pratybų metu be išankstinio mokinių ir mokytojų informavimo vyko susišaudymo mokykloje imitavimas, neprasilenkia su įstatymais ir pareigūnų etikos principais.

„Mane šokiravo Šiaulių apskrities televizijos reportažas apie vietinėje mokykloje vykdytas pratybas. Nei mokytojai, nei mokiniai nežinojo apie pareigūnų mokymus ir buvo išgąsdinti, kai kurie iš jų pratybų metu mokykloje pamatę krauju apsipylusius statistus ir šaudančius policininkus patyrė stiprų šoką. Vidaus reikalų ministerija turėtų ištirti šį atvejį ir išsiaiškinti, ar pareigūnai, Šiauliuose organizavę šias pratybas, nenusižengė darbo etikai, įstatymams, ar nepažeidė mokinių ir mokytojų teisių“, – sakė L. Balsys.

Pasak L. Balsio, tokio pobūdžio pratybos yra reikalingos, tačiau jos turi būti vykdomos taip, kad neturėtų neigiamo poveikio aplinkiniams.

„Nors Lietuvoje dar nėra įvykusių susišaudymų mokyklose, turime tokioms kritinėms situacijoms ruoštis, tačiau pirmiausia apie tai, kaip tokiu atveju turi būti elgiamasi, mokyklos bendruomenė turi būti supažindinama įprastais būdais, specialių pamokų metu, o ne įsiveržus į mokyklą ir imituojant realų susišaudymą. Šiaulių apskrities televizijos reportaže minima, jog vieną mergaitę šių pratybų metu ištiko panikos priepuolis. Policijos darbe neturi būti peržengiamos ribos“, – kalbėjo L. Balsys.

Lietuvos policijos rėmėjų asociacijos prezidentas Sigitas Mecelica teigė, kad tokio pobūdžio mokymai yra reikalingi, tačiau, jei apie vykdomas pratybas mokiniai nežinojo, mokymus organizavusių pareigūnų veiksmai yra sunkiai suprantami. Pasak S. Mecelicos, tokie veiksmai gali turėti ir vaiką (jei tai buvo asmenys iki 18 metų) žalojančių pasekmių.

„Pareigūnai, tobulindami savo įgūdžius, turėtų elgtis apdairiai ir negąsdinti moksleivių bei mokytojų. Tokioms pratyboms statistai galėjo būti atrinkti iš gatvės arba jais galėjo būti patys pareigūnai. Taip pat šiems mokymams galima buvo pasinaudoti tuščiomis mokyklos patalpomis, kai tuo metu jose nebuvo mokinių“, – sakė S. Mecelica.

Reportažą iš pratybų galima pasižiūrėti čia.