You are currently viewing Žalieji piktinasi, kad situacija dėl medžioklės taisyklių keitimo nėra skaidri

Žalieji piktinasi, kad situacija dėl medžioklės taisyklių keitimo nėra skaidri

Šią popietę, po Aplinkos ministerijoje vykusio Medžioklės tvarkymo konsultacinės tarybos posėdžio, kur buvo diskutuojama dėl visuomenės pasipiktinimą iššaukusių medžioklės taisyklių pakeitimų, aktyvistai reikalavo užtikrinti tikrą gamtos apsaugą ir piktinosi, kad sprendimai priimami už uždarų durų.

„Nors Aplinkos ministras viešai deklaravo atšaukęs sprendimą, kuriuo buvo įteisinęs medžioklę lankais, situacija nėra visiškai skaidri. Lankų sąvoka iš taisyklių išbraukta, tačiau savo įsakymo, kuriuo keičia daugybę kitų medžioklę reguliuojančių klausimų, ministras, nepaisydamas aplinkosaugos organizacijų ir visuomenės prieštaravimo, neatšaukė. Priešingai – jis ir toliau atsakomybę už sprendimo priėmimą perkelia ant Medžioklės tvarkymo konsultacinės tarybos pečių. Pastaroji akivaizdžiai nėra subalansuota (joje aplinkosaugininkų ženkliai mažiau nei medžiotojų) ir tvirtina sprendimus, kurie nėra priimtini gyvūnų gerovės atžvilgiu. Pavyzdžiui, šiandienos posėdyje, nepaisant visuomenės prieštaravimo, pritarta prožektorių naudojimui, o dėl medžioklės lankais ketinama diskutuoti atskiroje darbo grupėje”, – teigia pikete dalyvavusi Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko pavaduotoja Ieva Budraitė.

Jos nuomone, kyla klausimas, ar sudarytoje darbo grupėje bus užtikrintas visuomenės intereso atstovavimas, nes šiuo metu susidaro įspūdis, kad ministras tariasi su medžiotojais, o ne plačiąja visuomene. 

„Kadangi minėtos tarybos funkcija yra patariamoji, politinė valia vis dėlto turėtų būti Aplinkos ministro rankose, tačiau demokratijos principus pamynęs K. Mažeika, neturėtų priimti jokių su gamtos gerove susijusių sprendimų. Daugiau nei 20 000 parašų surinkusi peticija dėl ministro atstatydinimo yra pakankamai svarus įrodymas, kad K. Mažeika pamynė visuomenės pasitikėjimą ir vietoje bandymo toliau propaguoti vienos grupės interesus, turėtų prisiimti atsakomybę ir pasitraukti iš pareigų”, – sako I. Budraitė.