Close

1. Linas BALSYS

KANDIDATAS PANERIŲ APYGARDOJE

Viena svarbiausių priežasčių, kodėl pasirinkau naująją Panerių rinkimų apygardą – čia gyvenu su šeima, Žemuosiuose Paneriuose. Nors esu Seimo narys, šiuo metu  išrinktas vienmandatėje Karoliniškių apygardoje, per ketverius darbo metus kaip į Seimo narį ir Lietuvos žaliųjų partijos pirmininką sulaukiau daug žmonių kreipimųsi ir iš Žemųjų Panerių, ir iš Salininkų, ir iš Naujininkų.

Seime esu Aplinkos apsaugos komiteto narys ir Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas. Esu sukaupęs didelę patirtį tiek aplinkosaugos, energetikos, atliekų tvarkymo, tiek ir Europos Sąjungos reikaluose. Šiais klausimais aktyviai teikiu įstatymų pataisas, kurios leis miesto gyventojams šilčiau, patogiau ir pigiau gyventi. Jums pritarus, visi kartu galėtume tęsti mano Seime sėkmingai pradėtus darbus:

– įstatymiškai užkirsti  kelią nesąžiningiems bendrijų pirmininkams ir namų administratoriams  piktnaudžiauti gyventojų pinigais;

– įteisinti alternatyvią renovaciją: darbus  atliekame  etapais, pigiau, o naudą pajuntame iš karto;

– keisti atliekų šalinimo tvarką: mokame ne nuo būsto ploto, o nuo realaus atliekų kiekio;

– užkirsti kelią  „rubikoninei“ energetikų savivalei su skaitikliais, šilumos punktais, ir taip sumažinti išlaidas už šildymą;

– spręsti sodininkų bendrijų problemas;

– individualių namų savininkams, renovuojantiems namą ir diegiantiems atsinaujinančios energijos šaltinius, teikti  valstybės paramą;

– nutraukti pavojingą Vilniaus atliekų deginimo gamyklos projektą Gariūnuose;

– derybose su Baltarusija pasiekti Astravo AE statybų nutraukimo.

Apie mane: pirmasis Lietuvos žurnalistas Briuselyje, buvęs prezidentės  D. Grybauskaitės vyriausiasis patarėjas, Seimo narys. Kalbu penkiomis kalbomis. Apdovanotas ordinu  „Už nuopelnus Lietuvai“.

Tel. nr. : 8 698 42024

El. pašto: linas.balsys@lrs.lt

=

=

=

BIOGRAFIJA

Gimė 1961 m. gegužės 1 d. Vilniuje.

Baigė Vilniaus 23-ąją vidurinę mokyklą.

1984 m. Vilniaus universitete įgijo žurnalisto diplomą.

Profesinę žurnalisto veiklą pradėjo Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje dar būdamas studentas. Rengė Vilniaus radijo laidas užsieniui lietuvių ir anglų kalbomis, prasidėjus Atgimimo laikotarpiui, aktyviai įsitraukė į Sąjūdžio veiklą, rengė ir vedė „Atgimimo bangą“, kitas visuomenines ir politinių debatų laidas.

Per ir po Sausio 13-osios sovietų agresijos prisidėjo prie Nepriklausomos Lietuvos televizijos ir radijo išsaugojimo ir atkūrimo, okupacijos laikotarpiu organizavo ir vedė televizijos laidas iš Seimo.

1994 m. stažavo Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) pagal JAV Valstybės departamento oficialią programą tarptautinių santykių ir saugumo politikos srityse. 1996 m. Stokholmo Užsienio politikos institute įgijo tarptautinių santykių ir valstybės administravimo sertifikatą.

Devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje profesinį dėmesį skyrė Lietuvos euroatlantinės integracijos tematikai, rengdamas ir vesdamas televizijos ir radijo laidas apie Europos Sąjungą, NATO. 2002 m. tapo pirmuoju šalies istorijoje Lietuvos televizijos ir radijo nuolatiniu korespondentu Briuselyje. Ten dirbdamas specializavosi ir rengė reportažus ekonomikos, energetikos, aplinkosaugos, tarptautinės saugumo politikos, demokratijos plėtros ir kitomis Lietuvai aktualiomis temomis. 2005 m. pripažintas geriausiu Lietuvos televizijos žurnalistu.

2009–2011 m. ėjo Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausiojo patarėjo ir Spaudos tarnybos vadovo pareigas. Atsistatydinęs iš šių pareigų, pradėjo savarankišką politinę ir visuomeninę veiklą.
2011–2012 m. buvo Žaliosios politikos instituto prezidentas. Įkūrė ir vadovo žaliųjų vertybių, demokratijos ir piliečių iniciatyvų visuomeniniam judėjimui „Žmonės sprendžia“. Taip pat dėstė žurnalistiką ir viešuosius ryšius Vilniaus universitete ir Kauno technologijos universitete.

2012 m. buvo išrinktas Seimo nariu Vilniaus Karoliniškių rinkimų apygardoje ir šiuo metu yra Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas, Aplinkos apsaugos komiteto, Konstitucijos komisijos ir Energetikos komisijos narys.

Nuo 2012 m. lapkričio mėnesio vadovauja Lietuvos žaliųjų partijai.

Profesinė ir visuomeninė veikla įvertinta apdovanojimais: ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi, Norvegijos Karalystės ordino „Už nuopelnus Norvegijai“ Komandoro kryžiumi, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos medaliu „Lietuvos narystei ES ir NATO pažymėti“.

Pomėgiai: radijo mėgėjas trumpabangininkas, knygos, dailė.

Moka anglų, rusų, prancūzų, vokiečių, lenkų kalbas.

Vedęs, žmona Irmina Medeišytė – televizijos režisierė, duktė Indrė – turizmo vadybininkė, sūnus Augustas – žurnalistas, anūkė Dija.