Close

3. Laurynas OKOCKIS

KANDIDATAS NAUJAMIESČIO APYGARDOJE

Esu Europos Sąjungos ir tarptautinės politikos ekspertas. Šiuo metu dirbu Valstybės sienos apsaugos tarnyboje.  Ragavau emigranto duonos – 5 metus dirbau Londone. Grįžau į Tėvynę jausdamas pareigą žiniomis, entuziazmu bei patirtimi prisidėti prie pirmyn žengiančios Lietuvos kūrimo.

Mano tikslas – veržli, moderni ir patraukli gyventi Lietuva. Valstybė, kurioje gerbiamas kiekvienas žmogus. Kur tausojama gamta, efektyviai naudojami švarūs bei saugūs, atsinaujinantys energijos ištekliai.

Esu ilgametis aplinkosauginių organizacijų narys, organizuoju pilietines iniciatyvas. Politikoje dalyvauju daugiau nei 5-erius metus. Mano apsisprendimą lėmė suvokimas, kad efektyviau yra daryti įtaką sprendimų priėmimui, o ne kovoti su pasekmėmis.

=

=

Dirbdamas LR Seime sieksiu:

–  iki 2018 m. panaikinti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) perskirstymą tarp savivaldybių: tai palaipsniui leis Vilniui išbristi iš milijardinių skolų;

–  sumažinti ministerijų skaičių iki 10: tai leis sutaupyti lėšų ir skirti jas švietimui, infrastruktūros gerinimui;

–  nustatyti, kad iki 2 % GPM būtų galima skirti ne tik nevyriausybinėms organizacijoms, bet ir pensiją gaunantiems tėvams; įstatymu uždrausiu mažinti pensijas;

–  švietimo ir mokslo finansavimui skirti ne mažiau nei 6 % BVP.

Ilgą laiką gyvenu ir dirbu Naujamiestyje. Manau, kad Seimo nariui apygardos rinkėjų problemos turi rūpėti nemažiau nei nacionalinės. Ypatingą dėmesį Naujamiestyje skirsiu:

–  atliekų tvarkymo sistemos reformavimui;

–  vietų darželiuose trūkumui ir vaikų maitinimui;

–  atsakingai Naujamiesčio daugiabučių renovacijai ir infrastruktūros gerinimui.

 

Klauskite manęs drąsiai:

tel.  8-654-73926

el. paštu: l.okockis@gmail.com

=

BIOGRAFIJA

Laurynas Okockis – Valstybės sienos apsaugos tarnyboje dirbantis tarptautinio bendradarbiavimo specialistas, visuomeninkas, aktyvus aplinkosauginių organizacijų narys.

Gimė 1981 m. spalio 30 d. Kaune, vėliau su šeima persikėlė gyventi į Druskininkus. Protėviai ir giminės kilę iš Dzūkijos regiono.

2000 m. baigė Druskininkų „Atgimimo“ vidurinę mokyklą. Būdamas mokinys susidomėjo lengvąja atletika: nuosekliai siekė pergalių ilgų nuotolių sportinio ėjimo ir bėgimo rungtyse, tapo Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės nariu, daugelio varžybų prizininku, Lietuvos Respublikos lengvosios atletikos vicečempionu (50 km sportinio ėjimo rungtis, 2002 m.).

2004 m. Lietuvos kūno kultūros ir sporto akademijoje įgijo sporto technologijų bakalauro laipsnį.

2004–2007 m. dirbo užsienyje, privačiose įmonėse „Laboursite, ltd“, „Juka International“ ir kt. Gyvenimas daugiakultūrėje terpėje paskatino susidomėti ES veikimu, socialinės, darbo rinkos politikos ir kitais klausimais. Gilinti žinias nusprendė Tėvynėje ir sugrįžo į Lietuvą, kur studijavo ES politiką ir viešąjį administravimą.

2009 m. Mykolo Romerio universitete įgijo ES politikos magistro laipsnį.  Dirba pagal profesiją.

2009-2011 m. atstovavo LR Valstybės sienos apsaugos tarnybą ES išorės sienų valdymo agentūroje (FRONTEX): dalyvavo darbo grupėse, tarptautinėse operacijose, vykdė projektus.

2012 m. dirbo konsultantu bendrovėje „Vilnius Consult“. Konsultavo Aplinkos projektų valdymo agentūrą projektų, vykdomų pagal ES Regioninės plėtros programą, administravimo ir kontrolės klausimais.

Nuo 2012 iki šiol yra Valstybės sienos apsaugos tarnybos Tarptautinių operacijų skyriaus vyriausiasis specialistas. Koordinuoja bendradarbiavimą su FRONTEX, ES institucijomis ir valstybėmis narėmis. Nuo 2016 m. paskirtas nacionalinių mokymų koordinatoriumi.

Nuo mažens išugdyta meilė ir pagarba gamtai lėmė aktyvų kandidato įsitraukimą į aplinkosauginę ir pilietinę veiklą.

Nuo 2009 m. L. Okockis neatlygintinai jaunajai Lietuvos kartai skaito paskaitas gamtosaugos temomis. 2016 m. su bendraminčiais įsteigė Jaunųjų žaliųjų organizaciją. Yra Lietuvos ornitologų draugijos narys.

2012 m. drauge su kolegomis inicijavo Lietuvos žaliųjų susivienijimą („Žali.LT“), buvo išrinktas jo vadovu. Nuo 2013 m. eina vadovo pavaduotojo pareigas, yra sueigos narys.

Prieš penkerius metus aktyviai įsitraukė į politinę veiklą. 2011 m. kaip nepriklausomas, nepartinis kandidatas dalyvavo rinkimuose į Druskininkų savivaldybės tarybą.

Buvo referendumo dėl atominės elektrinės „Žmonės sprendžia“ iniciatyvinės ir koordinacinės grupės narys.

2012 m. įstojo į Lietuvos žaliųjų partiją. Aktyviai įsitraukė į gimtojo Druskininkų miesto skyriaus veiklą, išrinktas skyriaus pimirminiku. Vėliau tapo partijos Tarybos ir Valdybos nariu, buvo išrinktas partijos pirminiko Lino Balsio pavaduotoju. Pirmininkauja Pilietinių iniciatyvų komitetui.

2015 m. tapo neetatiniu aplinkos apsaugos inspektoriumi.

Nuo 2016 m. yra Lietuvos šaulių sąjungos narys.

Kandidato kompetecijos: viešoji politika, tarptautiniai santykiai, aplinkos apsauga, darnus vystymasis.

Laisvalaikiu domisi fotografija, menu ir kultūra.


Laurynas-pdf