Close

LAURYNAS OKOCKIS

PIRMININKĖS PAVADUOTOJAS

Elektroninis paštas: l.okockis@gmail.com
Telefono numeris: 8 654 73926

Straipsniai

Biografija:

Laurynas Okockis – Valstybės sienos apsaugos tarnyboje dirbantis tarptautinio bendradarbiavimo specialistas, visuomeninkas, aktyvus aplinkosauginių organizacijų narys.

Gimė 1981 m. spalio 30 d. Kaune, vėliau su šeima persikėlė gyventi į Druskininkus. Protėviai ir giminės kilę iš Dzūkijos regiono.

2000 m. baigė Druskininkų „Atgimimo“ vidurinę mokyklą. Būdamas mokinys susidomėjo lengvąja atletika: nuosekliai siekė pergalių ilgų nuotolių sportinio ėjimo ir bėgimo rungtyse, tapo Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės nariu, daugelio varžybų prizininku, Lietuvos Respublikos lengvosios atletikos vicečempionu (50 km sportinio ėjimo rungtis, 2002 m.).

2004 m. Lietuvos kūno kultūros ir sporto akademijoje įgijo sporto technologijų bakalauro laipsnį.

2004–2007 m. dirbo užsienyje, privačiose įmonėse „Laboursite, ltd“, „Juka International“ ir kt. Gyvenimas daugiakultūrėje terpėje paskatino susidomėti ES veikimu, socialinės, darbo rinkos politikos ir kitais klausimais. Gilinti žinias nusprendė Tėvynėje ir sugrįžo į Lietuvą, kur studijavo ES politiką ir viešąjį administravimą.

2009 m. Mykolo Romerio universitete įgijo ES politikos magistro laipsnį.  Dirba pagal profesiją.

2009-2011 m. atstovavo LR Valstybės sienos apsaugos tarnybą ES išorės sienų valdymo agentūroje (FRONTEX): dalyvavo darbo grupėse, tarptautinėse operacijose, vykdė projektus.

2012 m. dirbo konsultantu bendrovėje „Vilnius Consult“. Konsultavo Aplinkos projektų valdymo agentūrą projektų, vykdomų pagal ES Regioninės plėtros programą, administravimo ir kontrolės klausimais.

Nuo 2012 iki šiol yra Valstybės sienos apsaugos tarnybos Tarptautinių operacijų skyriaus vyriausiasis specialistas. Koordinuoja bendradarbiavimą su FRONTEX, ES institucijomis ir valstybėmis narėmis. Nuo 2016 m. paskirtas nacionalinių mokymų koordinatoriumi.

Nuo mažens išugdyta meilė ir pagarba gamtai lėmė aktyvų kandidato įsitraukimą į aplinkosauginę ir pilietinę veiklą.

Nuo 2009 m. L. Okockis neatlygintinai jaunajai Lietuvos kartai skaito paskaitas gamtosaugos temomis. 2016 m. su bendraminčiais įsteigė Jaunųjų žaliųjų organizaciją. Yra Lietuvos ornitologų draugijos narys.

2012 m. drauge su kolegomis inicijavo Lietuvos žaliųjų susivienijimą („Žali.LT“), buvo išrinktas jo vadovu. Nuo 2013 m. eina vadovo pavaduotojo pareigas, yra sueigos narys.

Buvo referendumo dėl atominės elektrinės „Žmonės sprendžia“ iniciatyvinės ir koordinacinės grupės narys.

2012 m. įstojo į Lietuvos žaliųjų partiją. Aktyviai įsitraukė į gimtojo Druskininkų miesto skyriaus veiklą, išrinktas skyriaus pirmininku. 2016-2018 m. buvo partijos Tarybos pirmininkas, dabar – vadovauja Vilniaus skyriui.

2015 m. tapo neetatiniu aplinkos apsaugos inspektoriumi.

Nuo 2016 m. yra Lietuvos šaulių sąjungos narys.

Nuo 2020 m. yra „Sąjūdžio prieš Astravo AE” Tarybos narys.

Laisvalaikiu domisi fotografija, menu ir kultūra.