1

Esu Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Pasaulio biomasės energetikos asociacijos (World bioenergy association) valdybos narys, verslininkas, visuomenininkas, dviejų vaikų tėvas.

1986 m. aukso medaliu baigiau Kauno r. Garliavos 2-ąją vidurinę mokyklą. Mokykloje aktyviai sportavau, lankiau Kauno rajono Vaikų ir jaunimo sporto mokyklą, buvau rankinio komandos narys. 1993 m. VU Teisės fakultete įgijau teisės magistro laipsnį.

Esu Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazijos garbės mokytojas.

Daugiametis „Jonučių geradario“ vardo apdovanojimo laimėtojas.

2004 m. įsteigiau Lietuvos biomasės energetikos asociaciją „Litbioma“ ir buvau pirmasis prezidentas, kuriai vadovavau 11 metų. Mano veiklos rezultatas – iki 40 % sumažėjusios šilumos kainos Lietuvos miestuose (nuo 8-9 ct/kWh iki 4-5 ct/kWh plius PVM), ir net  70% mažesnės CO2 išmetimų apimtys centralizuotos šilumos sektoriuje. Taip pat 70% iškastinio kuro – mazuto ir dujų – Lietuvos miestų šildyme, 12% elektros gamyboje, pakeista atsinaujinančiu biokuru. Lietuva kasmet sutaupo iki 200 mln. EUR (tiek pigiau kainuoja biokuras, lyginant su dujomis). Susikūrė virš 7 000 naujų darbo vietų.

Nuo 2016 m. buvau Pasaulio biomasės energetikos asociacijos (World Bioenergy Association – WBA) prezidentas, dabar esu valdybos narys. WBA įkurta 2008 m., dirba, spręsdama klausimus, susijusius su klimato kaitos mažinimu, biomasės energetikos rinkos plėtra, biomasės sertifikavimu, standartizacija. Šiuo metu organizacija vienija apie 200 nacionalinių ir regioninių biomasės energetikos asociacijų, tarptautinių kompanijų ir atsinaujinančios energetikos tyrėjų, ekspertų bei visuomenininkų.

Nuo 1990 m. dalyvauju versle, šiuo metu esu „Seven“ įmonių grupės akcininkas.

Nuo 1998 m. aktyviai dalyvauju Vilniaus Rotary klubo veikloje, buvau klubo prezidentas.

2003 m. buvau vienas iš Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto Alumni draugijos steigėjų, esu jos valdybos narys ir tarybos pirmininkas.

2011 m. įkūriau Lietuvos žaliųjų partiją ir nuo 2016 metų esu šios partijos primininkas.

2011 m. kartu su žalias idėjas palaikančiais kolegomis įkūriau VšĮ „Žaliosios politikos institutas“. Nuolat dalyvauju ir skaitau pranešimus konferencijose, seminaruose, mokymuose atliekų perdirbimo, žaliosios logistikos ir transporto, atsinaujinančios energetikos ir regionų plėtros temomis.

2017 m. tapau vienu iš sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ steigėjų. Sąjūdis rūpinasi valstybinių Lietuvos miškų išsaugojimu ir tvaresniu miškų ūkio valdymu, siekė subalansuotos urėdijų reformos. Aštriai kritikavau valstybinių miškų reformą ir miškų kirtimų normos didinimą (Aplinkos ministerijos patariamojoje taryboje šiuo klausimu buvau vienas iš 4 balsavusių prieš tokį siūlymą). Padėjau miškininkams, visuomenininkams rengti protesto akcijas, žygius ir mitingus. Dalyvavau žygyje Labanore, pasirašiau rezoliuciją, kuri reikalauja stabdyti saugomų teritorijų niokojimą ir miškų naikinimą.

Griežtai reikalavau atsakomybės už nepriimtiną aplinkosaugos ir miškų politiką ir iš K. Navicko, ir iš K. Mažeikos – vieši laiškai, radijo laidos, diskusijos ir pasisakymai konferencijose. Su komanda surinkome apie 20.000 parašų po peticija miškų politikos klausimais, reikalavau Vyriausybės atsakomybės.

2020 m. įsteigiau „Nacionalinį neliečiamojo miško“ paramos fondą. Šio fondo tikslas – didinti Lietuvos miškingumą, užsodinant miškais nenaudojamus, nederlingus miško plotus. Fondo miškai niekada nebus kertami medienos gavybos tikslais. Plačiau apie fondo veiklą: nelieciamasmiskas.lt

Kasmetinis aplinkos tvarkymo akcijos „Darom“ rėmėjas.

Kartu su žmona Dalia ilgą laiką remiame jaunus gabius Lietuvos muzikos talentus: smuikininkę Justiną Auškelytę, jaunuosius Maknickus bei kt.

Palaikau neformalaus jaunimo ugdymo ir po pamokinio užimtumo idėjas, todėl remiu tokių jaunimo centrų atsiradimą ir veiklą.

 

Kandidato rinkimų programa